Sensacyjne zwycięstwo szczypiornistów Mebli Wójcik Elbląg z wiceliderem rozgrywek

Piłkarze ręczni pierwszoligowych Mebli Wójcik Elbląg sprawili ogromną niespodziankę.

W 13. kolejce „meblarze” podejmowali wicelidera rozgrywek Sokoła z Kościerzyny. Do przerwy mecz był wyrównany, ale w końcówce Sokół zyskał 3-bramkowe prowadzenie i po 30 minutach było 16 do 13. W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat, po kwadransie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali praktycznie już do końca meczu.

W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Meblarze i sensacyjnie wygrali z Sokołem 31 do 28.

Trener Grzegorz Czapla podkreślał konsekwencję w grze zespołu.

Trzymaliśmy się kurczowo tego co założyliśmy. Popełnialiśmy błędy, ale przy takiej obronie zawsze jest jakiś błąd (…) Bardzo się cieszymy z tego, że wynik jest korzystny. Te 3 punkty są dla nas bardzo ważne.

Za tydzień Meble Wójcik jadą do Tczewa na mecz z „czerwoną latarnią” rozgrywek, miejscowym Samborem.

Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Piłka ręczna
Odzyskały wiarę w siebie i wyrównały rachunki. Szczypiornistki elbląskiego Startu pokonały KPR Jelenią Górę

Szczypiornistki elbląskiego Startu pokonały przed własną publicznością zawodniczki KPR Jelenia Góra 35:25 (21:16). Najwięcej bramek dla Startu zdobyły: Justyna Świerczek - 10, Patrycja Świerżewska - 7,...