Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorzy wśród zwierząt

Dziś w audycji „Cztery łapy” rozmawialiśmy o seniorach wśród zwierząt.

Jaki to czas dla psa czy kota? Jak dbać o swoje zwierzę, aby w dalszej części życia miało jak najmniej dolegliwości? Czym szczególnym charakteryzuje się wiek senioralny wśród czworonogów? Dlaczego tak mało ludzi adoptuje starsze zwierzęta? Z czym są związane te obawy? Na te i inne pytania odpowiedziała nam behawiorystka – Agata Jastrzębska, która odwiedziła nasze studio ze swoją podopieczną – suczką Grandi:

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Laila

Laila to jedna ze schroniskowych weteranek. W lipcu mija jej piąta rocznica pobytu w olsztyńskiej placówce. Swoje najmłodsze lata ma już za sobą, połowę życia straciła w kojcu. Obecnie ma około 10 lat. Chociaż postarzała się na pyszczku a futro straciło dawny blask, wciąż jest pogodna. Na spacerze jest energiczna, zwraca uwagę na człowieka, zawsze tęskni i wygląda zza schroniskowych krat.

Mio

Mio jest psim seniorem czekającym na dom w schronisku w Olsztynie. Mimo swojego wieku jest wciąż aktywny, dziarsko pokonuje kilometry w lesie. Jest pogodnym zwierzakiem, który chętnie spędza czas z człowiekiem. Jednak nie za bardzo dogaduje się z innymi psiakami, wolałby zostać jedynakiem.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Motorowerzysta wjechał w stado krów. „Będziemy prowadzić postępowanie”

We wsi Lipkowo w gminie Wieliczki motorowerzysta jadący po gminnej drodze, wjechał w stado krów pędzonych z pastwiska do obory. Kierowca skutera  został ranny, jedna z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV