Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorzy uczyli się samoobrony i wędrowali w kosmosie

Seniorów odwiedził gen. Mirosław Hermaszewski, fot. I.Malewska

Podstawy samoobrony, wiedza teoretyczna i praktyczna o astronomii oraz odnalezienie wspólnego języka ze znacznie młodszymi pokoleniami – to najważniejsze sukcesy spotkań dla seniorów w gminie Rybno.

Polska Fundacja Paraolimpijska oraz Fundacja Nicolaus Copernicus podsumowały trzy programy, które zyskały już wiernych fanów – cieszy się organizator spotkań – Robert Szaj.

Odwiedzają nas osoby związane z kosmosem, jak gen. Mirosław Hermaszewski. Z kolei projekt Bezpieczny Senior realizowany przez Polską Fundację Paraolimpijską dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa seniorów

– mówi Robert Szaj.

00:00 / 00:00

Seniorzy uczą się również jak rozmawiać z młodszym pokoleniem, poprzez chociażby naukę najnowszych technologii z udziałem dziadków i wnuków. Seniorzy, z którymi rozmawialiśmy podczas jednego ze spotkań w programie Seniorstars byli zachwyceni.

00:00 / 00:00

W programach brali udział dojrzali mieszkańcy powiatów: działdowskiego, iławskiego i nowomiejskiego. Organizatorzy starają się teraz o dofinansowanie na przyszłoroczne edycje spotkań.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior
Karate dla seniorów

Podobno jest to jeśli nie jedyne, to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie seniorzy uprawiają karate. Akurat teraz trwa przerwa w spotkaniach, ale i mistrz...

Zamknij
RadioOlsztynTV