Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Staroń zabiega, aby nieuczciwy komornik nie uniknął odpowiedzialności

Senator Lidia Staroń. Fot. A. Podbielska

Postępowanie karne wobec asesora komorniczego, który nielegalnie zabezpieczył i doprowadził do sprzedaży m.in. ciągnika należącego do Radosława Zaremby z okolic Mławy może nie być obiektywne – alarmuje senator niezależna z Warmii i Mazur – Lidia Staroń.

Choć poszkodowany nie miał długów, stracił ciągnik. Część pieniędzy odzyskał, ale to nie koniec tej sprawy. Jak mówiła na konferencji prasowej w Olsztynie Lidia Staroń, po postawieniu zarzutów przez prokuraturę asesorowi, z rozpoznania wycofał się sąd w Mławie, po czym sąd okręgowy w Płocku przekazał sprawę do sądu rejonowego w Łodzi, przy którym… działał komornik nadzorujący wspomnianą egzekucję.

Wątpliwości pojawiają się też przy sprawie cywilnej – o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Tu – ku zaskoczeniu parlamentarzystki – po stronie asesora i komornika stanęła Prokuratoria Generalna reprezentująca skarb państwa. – Powództwo było tylko przeciwko asesorowi i komornikowi. Aby tylko oni odpowiedzieli finansowo za to, co zrobili – mówiła Lidia Staroń.

W obu kwestiach senator skierowała pytania do premier Beaty Szydło oraz ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobry.

Autor: MŚwiniarski
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komornik, Lidia Staroń
Senator Lidia Staroń proponuje zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Chce przywrócenia rewizji nadzwyczajnej

Trwają prace nad prezydencką propozycją zmian do ustawy o Sądzie Najwyższym. Swoje uwagi wniosła także warmińsko-mazurska senator Lidia Staroń. Proponuje przywrócenie instytucji rewizji nadzwyczajnej, oraz zmianę...

Zamknij
RadioOlsztynTV