Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Senator Bogusława Orzechowska: Platforma Obywatelska zawiodła mnie, bo ich głównym programem jest anty PiS

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

– Wstyd mi za marszałka Tomasza Grodzkiego – mówiła w Porannych pytaniach Bogusława Orzechowska, senator PiS z Ostródy.

W ten sposób skomentowała decyzję marszałka o spotkaniu się z wiceszefową Komisji Europejskiej Verą Yourovą. Tomasz Grodzki ma z nią rozmawiać na temat uchwalonych pod koniec grudnia zeszłego roku przez Sejm ustaw sądowych  – dodała Bogusława Orzechowska.

Marszałek ma reprezentować Polskę, ale rola marszałka Senatu jest troszeczkę inna na arenie międzynarodowej. Marszałek Senatu jest trzecią osobą w państwie, osobą, która powinna wykazać się godnością  i walczyć o swój kraj. Marszałek owszem powinien rozwiązywać problemy, ale wiedzieć, że w trakcie legislacji nie wynosi się gdzieś tych problemów.

Wczoraj do odwołania wizyty w Brukseli namawiał marszałka Senatu prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Tomasz Grodzki mówi, że negatywnie odbiera słowa prezydenckiego ministra. W jego ocenie nie powinien dyktować trzeciej osobie w państwie, co ma robić. Marszałek Grodzki dodał, że mógłby zastanowić się nad słowami Krzysztofa Szczerskiego, gdyby wybierał się do Moskwy lub Mińska, ale Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej, do której należy Polska.

Senator Bogusława Orzechowska komentowała także sytuację w Platformie Obywatelskiej i rezygnację Grzegorza Schetyny z ubiegania się o fotel szefa partii. Jej zdaniem, rola Platformy Obywatelskiej jest coraz mniejsza. Wczoraj podczas konferencji prasowej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie popierał swojego dotychczasowego zastępcę Tomasza Siemoniaka. Bogusława Orzechowska oceniła, że Platforma Obywatelska jest największym konkurentem politycznym Prawa i Sprawiedliwości, ale też konkurentem, który ma niewypracowany program dla Polski.

Grzegorz Schetyna zawiódł mnie. Uważam, że jeżeli ma się konkurencję to jest ona po to, abyśmy wszyscy wykazywali się swoimi programami i starali się o te programy walczyć. Jeżeli głównym programem jest anty PiS to można powiedzieć że jest to żaden program.

Start w tych wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli: szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, senator Bogdan Zdrojewski i eurodeputowany Bartosz Arłukowicz. Członkowie PO będą głosować do 25 stycznia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska wymaganego poparcia, odbędzie się druga tura wyborów.

Posłuchaj Porannych pytań

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, senat, Putin, Bogusława Orzechowska
Kraj – podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2019 roku

Tragiczne rozpoczęcie i zakończenie 2019 roku. Podsumowanie roku przygotowali Andrzej Piedziewicz i Marek Lewiński. Pożar w escape roomie 4 stycznia pięć uczennic koszalińskiego gimnazjum zginęło w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV