Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Semeniuk o funduszach z polityki spójności: będziemy rozbudowywać nasz potencjał

Fot. K. Ośko

– Polityka spójności po Krajowym Planie Odbudowy to najważniejsze fundusze – powiedziała Radiu Olsztyn wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Podkreśliła, że z tego unijnego programu Polska otrzyma pod 500 mld zł.

To środki, z których skorzystamy wszyscy, w tym województwo warmińsko-mazurskie. To niebywały sukces, ale i ciężka praca, jaką wykonał premier Mateusz Morawiecki w rozmowach płynących z Brukseli z programu 2021-2027. Przypomnę, że tylko w samej gospodarce na nowe innowacje, technologiem na firmy będą przekazane środki w wysokości 36 mld zł.

00:00 / 00:00

Wiceminister podkreśliła, że negocjacje z Komisją Europejską nie były łatwe.

Codziennie wykonujemy prace. Tutaj jest ogromna rola ministra Grzegorza Pudy w kontekście negocjacji, które był przeprowadzone. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jest za to odpowiedzialne. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że te środki jak najszybciej wpłyną do Polski. Będziemy mogli rozbudowywać potencjał, który posiadamy.

00:00 / 00:00

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska zakończyła negocjacje z Komisją Europejską ws. Umowy Partnerstwa, co jest podstawą do wypłaty pieniędzy z unijnej polityki spójności. To właśnie z tego programu finansowany jest między innymi Regionalny Program Operacyjny Warmii i Mazur.

Polska otrzyma do dyspozycji największy budżet spośród wszystkich państw członkowskich UE.

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Unia Europejska, komisja europejska, Polityka Spójności
Nadwyżki szczepionek przeciwko COVID-19. Unijne kraje chcą negocjacji umów z producentami

Dziesięć krajów, w tym Polska, pisze do Komisji Europejskiej w sprawie nadwyżki szczepionek przeciwko COVID-19 i apeluje o renegocjacje umów z producentami. Pod listem w tej...

Zamknij
RadioOlsztynTV