Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejm zajmie się wsparciem dla osób niepełnosprawnych

Protest niepełnosprawnych i ich opiekunów wciąż trwa. Spór dotyczy sposobu realizacji drugiego postulatu protestujących.

Sejm po pierwsze zaczyna prace nad podniesieniem renty socjalnej z 865 do 1029 złotych miesięcznie.

– tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Problem dotyczy drugiego z postulatów protestujących, czyli wypłaty 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego. Tadeusz Milewski z Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych twierdzi, że dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów najlepsza byłaby forma gotówkowa.

Te osoby najlepiej wiedzą, na co w pierwszej kolejności wydać pieniądze. Poza tym oprócz rehabilitacji medycznej ważny jest też aspekt społeczny, żeby można było czasem wyjść do kina czy do filharmonii

– tłumaczy Tadeusz Milewski.

Posłowie zajmą się jednak rządową propozycją pomocy rzeczowej poprzez obniżenie wydatków, jakie osoby niepełnosprawne ponoszą na rehabilitację i wyroby medyczne. Posiedzenie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny zacznie się dziś wieczorem.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni
Rząd przeznaczy ponad 23 miliardy złotych na program Dostępność plus

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podpisze "Pakt na rzecz dostępności" , który ma ułatwić  seniorom, niepełnosprawnym czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej.  Program...

Zamknij
RadioOlsztynTV