Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Schronisko ma nowe boksy dla zwierząt

Fot. A. Chmielewska

Ponad 350 tysięcy złotych kosztowała modernizacja boksów dla psów w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Elblągu. Prace zaczęły się w październiku ubiegłego roku i zakończyły zgodnie z planami na początku stycznia.

Zakres prac był spory – konieczne było rozebranie części budynku, instalacja nowych okien i drzwi oraz ogrzewania podłogowego czy wykonanie miejsca do kąpania psów. Prace dotyczyły boksów wewnętrznych w jednej z psiarni. Były niezbędne w celu poprawy warunków weterynaryjnych. Dzięki inwestycji przebudowanych zostało szesnaście boksów dla psów i dwie izolatki.

Elbląskie schronisko od 14 lat na zlecenie miasta prowadzą Animalsi. Ich zadaniem jest nie tylko opieka nad psami i kotami, ale też zabieganie o wsparcie placówki, szukanie wolontariuszy i przede wszystkim organizowanie kampanii adopcyjnej. W schronisku przy ulicy Królewieckiej przebywa około 250 psów i kotów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. UM w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psy, schronisko, zwierzęta
Bezdomność zwierząt

Skąd się bierze bezdomność zwierząt? Jak wygląda ten problem w Polsce i naszym regionie? Jak przeciwdziałać tej trudnej sytuacji? Jakie metody są w tym temacie najbardziej...

Zamknij
RadioOlsztynTV