Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid w Elblągu zwiększy liczbę pracowników. Specjalne szkolenia przechodzą m.in. żołnierze WOT i urzędnicy

Fot. pixabay.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu boryka się z niedoborami kadrowymi. Pracownicy, jak w wielu  innych instytucjach zaangażowanych w walkę z epidemią, są przepracowani, zmęczeni lub na zwolnieniach lekarskich. 

Dlatego każde ręce do pracy są tu potrzebne. W Elblągu mamy swoje laboratorium, dlatego mogliśmy część jego pracowników skierować do pomocy stacji powiatowej. Oprócz tego szkoleni są pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy pomogą w kwestii zbierania wywiadów dotyczących osób z kontaktu, bo to nam zajmuje najwięcej czasu – wyjaśnia Janusz Dzisko, Warmińsko-Mazurski Państwowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie.

Szkolenie przechodzą też żołnierze WOT, którzy pomogą sanepidowi. Już teraz elbląskiej stacji wsparcia udzielają pracownicy Stacji Granicznej oraz osoby delegowane przez Starostę Elbląskiego.

Obecnie w Elblągu jest 360 osób chorych na Covid-19. W kwarantannie jest 1050 elblążan. Potwierdzone przypadki koronawirusa są już w 18 placówkach oświatowych – 2 żłobkach, 8 przedszkolach i 8 szkołach podstawowych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, szkolenia, kadra, wsparcie
Szpital Miejski w Giżycku ze wsparciem starostwa. Placówka otrzymała dodatkowe pieniądze i sprzęt

Starostwo Powiatowe w Giżycku wsparło szpital miejski. Do placówki trafił sprzęt i pieniądze. W lipcu samorząd miejski przejął szpital od powiatu, chcąc uchronić zadłużoną placówkę przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV