Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samochody prezydenta Mościckiego na wystawie w Olsztynie

W zajezdni trolejbusowej przy Muzeum Nowoczesności w Olsztynie otwarta jest niecodzienna wystawa zabytkowych i reprezentacyjnych samochodów z okresu międzywojennego. Ekspozycję można oglądać do 22 grudnia.

Trzy limuzyny marki Packard, pochodzące z lat 1928-1931 oraz Buick z 1928 roku. Do tego kilka amerykańskich motocykli, które w okresie II Rzeczpospolitej również były użytkowane na polskich drogach – mówi historyk i kurator wystawy Artur Sobiela.

Mamy do czynienia z dwoma modelami pojazdów amerykańskich firmy Packard i Buick, którymi poruszał się Ignacy Mościcki używał jako pojazdy pełniące funkcje reprezentacyjne.

00:00 / 00:00

Artur Sobiela dodaje, że wszystkie eksponaty pochodzą z kolekcji braci Tomasza i Ryszarda Rutkowskich.

Starszy brat wciągnął mnie jak jeszcze byłem dzieckiem. W czasach socjalizmu marzył o zachodnim motocyklu, składał harleya i ja jako młodszy brat towarzyszyłem mu przy tym. Zaszczepił to we mnie i tak zostało do dzisiaj. Było to 45 lat temu.

00:00 / 00:00

Wystawa potrwa do 22 grudnia. A organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury i Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza.

 

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motoryzacja, samochód, zabytki, samochody, muzeum nowoczesnosci
Unikatowe pojazdy z lat międzywojennych do obejrzenia w Olsztynie

W Zajezdni Trolejbusowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarta została wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego". Prezentowane są na niej zabytkowe i reprezentacyjne samochody z okresu międzywojennego. Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV