Samochód lepiej pozostawić w domu
Na elbląskie cmentarze Dębica i Agrykola łatwiej i szybciej można się dostać komunikacją miejską niż własnym samochodem.
Warto wcześniej sprawdzić gdzie są tymczasowe przystanki i jak jeżdżą autobusy, także te oznakowane literami. Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej przypomina, że niektóre ulice przy Agrykoli są zamknięte dla ruchu, a to wymusza też zmianę kursowania kilku linii, np. 7 i 9. Przy Sienkiewicz stanął też tymczasowy przystanek.
Do Dębicy można dojechać samochodem tylko od strony drogi krajowej nr 22, ale tylko jeśli będą wolne miejsca parkingowe przy cmentarzu. Trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym, szczególnie w szczycie ruchu i lepiej przyjechać tam autobusem miejskim – wyjaśnia Andrzej Dratwa z administracji cmentarzy.
ZKM uruchomił specjalny numer telefonu 55 235 55 00. Można tam uzyskać wszystkie informacje na temat działania świątecznej komunikacji, a także zgłaszać problemy czy uwagi.
(mstan/łw)











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









