Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Samochód ciężarowy uderzył w dom w Mojtynach przy trasie krajowej 59

Fot. OSP Stare Kiełbonki

W Mojtynach na drodze krajowej numer 59, ciężarówka uderzyła w dom. 55-letniego kierowcę tira strażacy musieli uwalniać z zakleszczonej kabiny pojazdu.

Nadzór budowlany orzekł, że konstrukcja domu nie została naruszona. Kobieta, w której mieszkanie wjechał tir trafiła do szpitala. Prawdopodobnie z powodu stresu potrzebowała pomocy lekarskiej – relacjonuje starszy kapitan Jakub Tutka z mrągowskiej straży pożarnej.

00:00 / 00:00

W ocenie policji, kierowca ciężarówki jechał zbyt szybko, wpadł w poślizg i zjechał najpierw na pobocze, a potem uderzył w dom.  Dyżurny straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że w niewielkim oddaleniu od budynku jest mały zakręt.

Tir przebił ścianę domu jednorodzinnego i tam się zakleszczył. W domu przebywały dwie osoby, którym nic się nie stało, obecny na miejscu zespół medyków opatrzył kierowcę tira.

Mieszkańcy domu nie zostali ranni – mówi młodszy aspirant Paulina Karo z policji w Mrągowie.

00:00 / 00:00

Po kilkugodzinnej akcji strażakom z Ostródy udało się wyciągnąć tira, który uderzył w dom i zakleszczył się – poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie Jakub Tutka.

Udało się wyciągnąć tira, który wbił się w dom. Strażacy z Ostródy dysponują autem, które dało radę to zrobić.

Fot. st. kpt. Paweł Wasiulewski, mł. asp. Piotr Szymański

55-letniego kierowcę tira opatrzono na miejscu.
Na Warmii i Mazurach od rana intensywnie pada śnieg, odnotowuje się też silniejsze porywy wiatru. W wielu miejscach samochody mają problemy z podjechaniem na wzniesienia, ślisko jest na chodnikach, zasypane są drogi lokalne i osiedlowe.

Fot. FB Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie

Fot. st. kpt. Paweł Wasiulewski, mł. asp. Piotr Szymański

Fot. st. kpt. Paweł Wasiulewski, mł. asp. Piotr Szymański

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za J. Golon/PAP/straż pożarna

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, TIR, dom
Śledztwo w sprawie wypadku na DK22 umorzone

Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 22. Doszło do niego przed węzłem Młynary na wysokości Kamiennika Wielkiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV