Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zdecydował w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim. Wyrok jest prawomocny

Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Zapadł prawomocny wyrok w głośnej sprawie korupcji w olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim i dywickim Urzędzie Gminy. Apelację wnieśli zarówno prokurator jak i obrońcy oskarżonych. W konsekwencji są trzy uniewinnienia i dwa częściowe uniewinnienia z obniżonymi wyrokami.

Sąd Apelacyjny w Olsztynie uniewinnił dwie pracownice Urzędu Marszałkowskiego – Ewę D. i Bożenę W.-Z. Uniewinnił też informatyka z Urzędu Gminy w Dywitach Mirosława G., którzy w I instancji otrzymali wyroki pozbawienia wolności w zawieszeniu. Z kolei urzędniczce Joannie W.-D. i przedsiębiorcy Pawłowi K. sąd obniżył wyroki i okresy próbne, uznając za zasadne zarzuty działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Dowodem, który przekonał sąd są m.in. podsłuchy rozmów biznesmenów, którzy wskazywali na urzędniczkę, która ma pomóc przy przetargu. Z kolei dowodem na zmowę w wygraniu przetargu między biznesmenami Pawłem K. a Władysławem B., który dobrowolnie poddał się karze w osobnym postępowaniu, były zabezpieczone e-maile na komputerze przedsiębiorcy. I tak zarówno urzędniczka Joanna W.-D. oraz przedsiębiorca  Paweł K. otrzymali wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest prawomocny.

Rozstrzygnięcie sądu to kontynuacja głośnej sprawy o korupcję, w której trzy lata temu przed sądem stanęli dwaj olsztyńscy przedsiębiorcy Władysław B. i Tadeusz Z. oraz Igor H., były dyrektor departamentu polityki jakości w Urzędzie Marszałkowskim. Mężczyźni usłyszeli wyroki: Igor H. – 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, Władysław B. – rok i osiem miesięcy również w zawieszeniu na trzy lata, a Tadeusz Z. na osiem miesięcy, w zawieszeniu na dwa lata.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, korupcja, Urząd Marszałkowski, przetarg, biznesmen, uniewinnienie
Składał 14-latce propozycje seksualne. Były szef elbląskiego sztabu skazany

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu skazany za składanie 14-letniej dziewczynce seksualnych propozycji. Płk Robert O. dostał karę roku więzienia w zawieszeniu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV