Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd w Elblągu orzekł, że kierowca karetki jest winny spowodowania śmiertelnego wypadku

Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata – taki wyrok zapadł w sądzie rejonowym w Elblągu w sprawie kierowcy karetki, który spowodował wypadek.

Sąd uznał Pawła G. winnym spowodowania wypadku, do którego doszło 2 lata temu w centrum Elbląga. Poza tym oskarżony ma zapłacić po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia pięciu pokrzywdzonym.

Zdaniem sądu wyrok jest adekwatny do popełnionego przez Pawła G. czynu. W uzasadnieniu sędzia Paweł Wewiórski zaznaczył, że oskarżony nie był jedynym sprawcą wypadku. Do zderzenia karetki z hondą civic przyczynił się także kierowca samochodu osobowego.

Do wypadku doszło pod koniec lipca 2015 roku. Karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle dużą prędkością i zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia na miejscu zginął 36-letni mężczyzna. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Posłuchaj relacji Anety Puzdowskiej

(APuzdrowska//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, karetka, kierowca, wyrok
Olsztyński sąd zmienił wcześniejszy wyrok i orzekł, że dawna działka Warmiaczki należy do Lasów Państwowych

Właścicielem działki leśnej, którą pozostawiła po wyjeździe do RFN przed laty mieszkanka Warmii, stały się przez zasiedzenie Lasy Państwowe. Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił w środę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV