Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd uniewinnił trzech urzędników z Pisza

Urząd Miasta w Piszu. Fot. Ł. Węglewski

Trzej byli urzędnicy urzędu miasta w Piszu, oskarżeni o nieprawidłowości w sprawie organizacji Mazurskiego Festiwalu Grzańca, zostali uniewinnieni.

Sąd uznał, że nie można przypisywać winy urzędnikom średniego szczebla. Prokuratura zarzuciła trzem urzędnikom działanie na szkodę interesu gminy.

Wszystko miało miejsce w 2011 roku. Przy organizacji dużej imprezy, dofinansowywanej przez warmińsko-mazurski urząd marszałkowski, urzędnicy nie ogłosili przetargu. Zaangażowali komercyjną firmę i w efekcie gmina przepłaciła, np. za występy artystów o prawie 80 tysięcy złotych, a za reklamę o 130 tysięcy złotych więcej.

Sąd uznał jednak, że nie była to wina urzędników, ponieważ odpowiedzialność za prawidłowy przebieg organizacji imprez spoczywa na kierowniku danej jednostki, czyli w tym przypadku burmistrzu Pisza. Były burmistrz nie był jednak oskarżony, natomiast obecny włodarz miasta musiał zwrócić do urzędu marszałkowskiego prawie 250 tysięcy złotych dotacji.

 

(azbr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Pisz, ratusz, urzędnicy, urząd miasta
Olsztyn pamięta o Zbrodni Katyńskiej

W olsztyńskim ratuszu odbyła się uroczystość pod hasłem "Katyń... ocalić od zapomnienia". Honorowy patronat nad spotkaniem objął prezydent Andrzej Duda. Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego Olsztyn pamięta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV