Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd skazał komornika z Działdowa, który naraził na straty nidzickiego przedsiębiorcę

Fot. Jarosław Kubalski

Na karę 1 roku bezwzględnego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie byłego komornika za przekroczenie uprawnień przy licytacji majątku przedsiębiorcy z Nidzicy. Komornik musi także zapłacić nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego w wysokości 100 tys. zł.

W pierwszym procesie przed Sądem Rejonowym w Nidzicy były komornik z Działdowa Sebastian S. został skazany na 2,5 roku więzienia za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy postępowaniu egzekucyjnym wobec przedsiębiorcy z Nidzicy. Wtedy Sąd zakazał mu też na 5 lat wykonywania zawodu, a nakazał zapłatę 10 tys. zł grzywny i naprawę poszkodowanemu szkody wycenionej na około 200 tys. zł.

Komornik i jego współpracownik, biegły rzeczoznawca majątkowy otrzymali wyroki za nieprawidłowości przy egzekucji komorniczej wobec właściciela warsztatu oponiarskiego w Nidzicy. W ocenie sądu, „wręcz ograbili go z majątku”. Poszkodowany przedsiębiorca szacował swoje straty na minimum milion złotych.

Po postępowaniu apelacyjnym Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił dziś wyrok Sądu Rejonowego w Nidzicy w ten sposób, że wyeliminował ustalenie, iż mężczyzna działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wyrok jest prawomocny; przysługuje od niego kasacja do Sądu Najwyższego.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komornik, warsztat, przedsiębiorca, straty, szkody
Nie tylko rolnicy narzekają na suszę. Leśnicy także szacują straty

Wysokie temperatury, utrzymujące się praktycznie od kwietnia i brak opadów powodują szkody w uprawach leśnych. Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyznaje, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV