Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd nakazał zapłacenie szpitalowi MSW za nadlimity

Lądowisko na dachu olsztyńskiego szpitala MSW. Fot. szpital

Na mocy zawartych przed Sądem Okręgowym ugód szpital MSW w Olsztynie otrzyma od warmińsko-mazurskiego NFZ w sumie 1,5 miliona złotych za tzw. nadlimity wypracowane w 2013 roku na oddziałach chemioterapii i chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Sprawy każdego z oddziałów toczyły się odrębnie. Oddział chemioterapii szpitala MSW w Olsztynie otrzyma za świadczenia nadlimitowe wypracowane w 2013 roku ponad 598 tysięcy złotych. Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, tego samego szpitala, zawarł ugodę na kwotę przekraczającą 968 tysięcy złotych.

Zawarte przed sądem ugody stwierdzają, że szpital MSW zrzekł się od NFZ odsetek za ponadlimitowe świadczenia. Zrezygnowano też z zapłaty za niektóre procedury. Według radców prawnych obu stron, na podobne ugody czeka 7 wniosków kolejnych oddziałów tego szpitala.

Podobne pozwy olsztyńska poliklinika złożyła także za rok 2014, ale terminu sprawy jeszcze nie wyznaczono. Kolejny duży olsztyński szpital, szpital wojewódzki, procesuje się z NFZ o blisko 10 milionów złotych za nadlimity. Sprawa jest w toku. (pap/mdo/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, NFZ, Poliklinika, szpital MSW
Olsztyńska poliklinika chce świętować razem z pacjentami

Od 70 lat działa jedno z najważniejszych centrów medycznych na Warmii i Mazurach. Okrągłe urodziny obchodzi w tym roku szpital MSW w Olsztynie - jedna z...

Zamknij
RadioOlsztynTV