Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla olsztyńskiej szajki

10 lat więzienia, pół miliona złotych grzywny i nakaz zwrotu około 50 mln złotych dla szefa grupy wyłudzającej VAT. Sąd apelacyjny w Białymstoku podtrzymał kary dla olsztyńskiej szajki.

W zeszłym roku sąd okręgowy w Olsztynie skazał w tej sprawie osiem osób. Sześć z nich odwołało się od wyroku. Oszustwo polegało na wykonywaniu operacji finansowych między nieistniejącymi firmami. Główny oskarżony był właścicielem, udziałowcem lub przedstawicielem tych spółek w kraju. Przez dwa lata mężczyźnie udało się uzyskać ponad 14 tysięcy faktur VAT od 90 firm podwykonawczych za fikcyjne usługi informatyczne, telekomunikacyjne i doradcze.

Fałszywemu „biznesmenowi” pomagała olsztyńska grupa przestępcza zajmującą się m.in. wyłudzaniem towarów z hurtowni. Szef tej grupy również został skazany, jednak otrzymał mniejszy wymiar kary – 4 lata więzienia i 160 tysięcy złotych grzywny, ponieważ współpracował z organami ścigania.

 

(podbiel/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w faktury, VAT
Sukces olsztyńskiej prokuratury i ABW. Rozbito gangi wyłudzające VAT

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia podatku VAT w kwocie ponad 3 milionów złotych postawiła czterem osobom Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. To wynik wspólnych,...

Zamknij
RadioOlsztynTV