Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty w sprawie śmiertelnego postrzału w jednostce wojskowej w Orzyszu

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszał ochroniarz, który przez przypadek postrzelił kolegę z  firmy ochraniającej jednostkę wojskową w Orzyszu.

Do śmiertelnego postrzału doszło w ubiegły czwartek, 30 listopada rano na terenie wartowni jednostki wojskowej w Orzyszu na Mazurach, podczas wydawania broni palnej pracownikom cywilnej firmy ochroniarskiej, którzy mieli objąć ochronę obiektów.

Krzysztof W., nieostrożnie obchodząc się z wydaną bronią, podczas umieszczania jej w kaburze, spowodował wprowadzenie naboju do komory nabojowej, a następnie doprowadził do niekontrolowanego wystrzału. Pocisk ugodził siedzącego przy stole innego pracownika ochrony, który na skutek obrażeń klatki piersiowej zmarł

– podała prokuratura.

Krzysztof W. został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych i dozór policji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ochrona jednostki wojskowej w Orzyszu zlecana jest zewnętrznej firmie ochroniarskiej, tzw. Specjalistycznym Uzbrojonym Formacjom Ochronnym (SUFO). Takie firmy ochraniają większość obiektów wojskowych w kraju od czasu rezygnacji z poboru i uzawodowienia armii. Szacuje się, że przy ochronie obiektów MON zatrudnionych jest łącznie około 7 tysięcy pracowników.

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, akta, ochroniarz, zarzuty, postrzelenie, Orzysz, akt oskarżenia
Akt oskarżenia w sprawie „małego Guantanamo” na komendzie policji w Olsztynie trafił do sądu rejonowego

Do sądu trafił, przygotowany przez prokuraturę  akt oskarżenia przeciwko 17 funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci są podejrzanym o znęcanie się nad zatrzymanymi. Prokuratura...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV