Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty dla mężczyzny, który zaatakował organizatora zgromadzenia w obronie życia

Fot. Adobe Stock

Zarzuty zniszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych i posiadania narkotyków postawiła Prokuratura Rejonowa w Elblągu mężczyźnie, który zaatakował organizatora zgromadzenia w obronie życia.

Jak przekazał elbląski prokurator rejonowy Sławomir Karmowski, do zdarzenia doszło 5 maja w Elblągu w okolicach centrum handlowego. Tam odbywało się zgromadzenie, w którym uczestniczyły osoby opowiadające się za ochroną życia. Zgromadzeni mieli banery ze zdjęciami ukazującymi szczątki płodów i sprzęt nagłaśniający. Publicznie odmawiali różaniec.

W pewnym momencie podszedł do nich młody mężczyzna w kominiarce, połamał baner, uszkodził statyw od mikrofonu, zasilacz i wysięgnik do flagi. Organizatorowi miał grozić pobiciem, jeżeli nie zakończy zgromadzenia – poinformował prokurator.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. W prokuraturze twierdził, że działał pod wpływem impulsu, ponieważ jego małe dziecko przeraziło się zdjęć na banerze. Najwyższa kara grozi mu za posiadanie marihuany, do 10 lat więzienia.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzuty, prokuratura rejonowa
Sternik i właściciel łodzi usłyszeli zarzuty. W wypadku na Tałtach zginęła 8-latka

Po śmierci 8-letniej dziewczynki uwięzionej w łódce na jeziorze Tałty prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w ubiegłym roku. Sternik odpowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV