Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty dla 28-latka w sprawie zabójstwa w Brzydowie koło Ostródy

fot. Przemysław Getka

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa postawiła prokuratura 28-latkowi, który w Brzydowie koło Ostródy zabił 43-latkę, a jej córkę ciężko ranił – poinformowała rzeczniczka ostródzkiej policji Anna Balińska.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka ostródzkiej policji młodszy aspirant Anna Balińska, mężczyzna przyznał się do winy.

00:00 / 00:00

Prokurator złożył wniosek do sądu o areszt dla podejrzanego. Ostródzka policja podała rano w piątek, że 28-letni mężczyzna zaatakował młotkiem i nożem w Brzydowie pod Ostródą dwie kobiety: matkę i córkę.

Kobiety zostały napadnięte w swoim domu. Starsza kobieta zmarła w wyniku odniesionych ran. Jej 20-letnia córka, z raną kłutą klatki piersiowej i uda, została przetransportowana helikopterem do szpitala. Śledczy nie podają, jakie były motywy napaści i zabójstwa.

Matka z córką mieszkały z dala od centrum wsi, na tzw. kolonii. Obok mieszka rodzina zamordowanej kobiety. To oni odkryli, że 43-latka została śmiertelnie ugodzona, a jej córka ciężko ranna. Reanimowana 20-latka opowiedziała, kto je napadł. 28-latek został zatrzymany we wsi. Był pijany, miał 2,5 promila alkoholu.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, areszt, zarzuty, zabójstwo
Niespełnione marzenia mieszkańca gminy Szczytno. Pijany kierował ruchem

Nietrzeźwy mężczyzna kierował ruchem na trasie Szczytno-Szymany. Dostał mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno wyszedł wczoraj wieczorem na środek jezdni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV