Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są ranni po wypadku busa koło Lidzbarka Warmińskiego. Droga 513 jest zablokowana

Fot. KWP Olsztyn

Trzy osoby zostały ranne, po tym jak bus rejsowy na trasie Orneta-Lidzbark Warmiński uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w autobusie pękła opona.

Jak powiedział komisarz Bartosz Matuszyk z lidzbarskiej policji, do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 513 między Ornetą a Lidzbarkiem Warmińskim. Najprawdopodobniej w busie rejsowym pękła opona.

Kierowca busa jadącego od strony Babiak zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Prawdopodobne wszystkiemu winna jest pęknięta opona. Trzy osoby zostały ranne

Autobus, którym podróżowało 12 osób, zjechał najpierw na prawą stronę, potem na lewą i ponownie na prawą. Uderzył w dwa drzewa. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. Przewieziono je do szpitala.

Droga 513 jest całkowicie zablokowana na odcinku Babiak – Runowo w powiecie lidzbarskim. Policja wyznaczyła objazdy: od Lidzbarka Warmińskiego przez Łaniewo i Lubomino na drogę 513, a od ronda w Babiaku przez Stabunity i Górowo Iławeckie.

 

 

Autor: P. Świniarski/PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bus, Orneta, ranni, opona, uwaga, pilne
Premier Morawiecki: ten program zmieni oblicze miast i wiosek. Które inwestycje w regionie zostaną dofinansowane?

Część rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 miliardów złotych, to program jedyny i największy taki...

Zamknij
RadioOlsztynTV