Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na biznes

Pieniądze, fot. arch. RO

Bezrobotni z powiatu węgorzewskiego mogą starać się o pieniądze na założenie własnej działalności. Wystarczy zebrać minimum 5-osobową grupę, założyć spółdzielnię socjalną i złożyć dokumenty z pomysłem na biznes. Można to zrobić jeszcze tylko przez tydzień – do 15 lutego.

Jeśli program zostanie zaakceptowany, to z pomocą unijnych pieniędzy i ekspertów, pomysłodawcy będą mogli zacząć pracę w samodzielnie utworzonych przedsiębiorstwach. Nad każdą spółdzielnią socjalną będzie czuwać opiekun, który pomoże w rozwiązywaniu problemów.

Pieniądze na dotacje pochodzą z projektu „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Po szczegółowe informacje oraz pomoc w przygotowywaniu dokumentów, zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do ełckiego biura projektu, przy ul. Małeckich 3.

O podobną pomoc mogą się ubiegać mieszkańcy warmińsko-mazurskich powiatów, w których pracy nie ma co czwarty mieszkaniec. Należą do nich powiaty: kętrzyński, piski, działdowski, szczycieński, ełcki, elbląski, braniewski, bartoszycki i lidzbarski.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, pieniądze, praca
Ukradł pieniądze i oddał portfel

Znalazł portfel znajomego i oddał go właścicielowi, ale dopiero po opróżnieniu zawartości. 27-latek może za to trafić do więzienia. Portfel zgubił na ulicy w Braniewie mieszkaniec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV