Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są nowe informacje w sprawie zaginięcia ełczanina w Tajlandii. Co ustalili polscy płetwonurkowie?

Fot. zrzutka.pl

Kajak, którym płynął 27-letni ełczanin w Tajlandii jest niezatapialny. Takie są ustalenia Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która szuka zaginionego Mateusza i jego koleżanki. Przypomnijmy, że para nie wróciła z wycieczki kajakowej 7 grudnia zeszłego roku.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP pomaga rodzinie Matusza w ustaleniu, co się stało podczas wyprawy kajakowej u wybrzeży wyspy Phuket. Płetwonurkowie na miejscu stwierdzili, że kajak nie mógł zatonąć, a kamizelki, w które ubrana była para, powinny utrzymać ich na wodzie. Zdaniem polskich płetwonurków, poszukiwania prowadzone przez miejscowych ratowników bezpośrednio po otrzymaniu informacji, że kajakarze potrzebują pomocy, były prowadzone w złym kierunku.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP będzie szukać śladów Mateusza i jego tajskiej koleżanki wzdłuż brzegów północnej Sumatry i Nikobarów.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zaginiony, poszukiwania, mateusz, Tajlandia
Wciąż trwają poszukiwania 27-letniego Mateusza. Do Tajlandii leci grupa płetwonurków

W poszukiwania zaginionego w Tajlandii ełczanina włącza się Grupa Specjalna Płetwonurków RP. 7 grudnia ubiegłego roku 27-letni Mateusz i jego koleżanka z Tajlandii nie wrócili z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV