Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzucał w ludzi petardami, usłyszał zarzuty

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Fotolia.com

W Nowym Mieście Lubawskim mężczyzna strzelał i rzucał petardami w kierunku ludzi. Prokuratora wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Wodnej. Jak przekazała Radiu Olsztyn oficer prasowy nowomiejskiej policji starszy aspirant Ludmiła Mroczkowska, policjanci zatrzymali na miejscu pijanego 60-latka.

Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także broń sygnałową, naboje i rakietę sygnałową. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób, w stronę których kierował wystrzały

– powiedziała.

Zgodnie z decyzją prokuratora, 60-letni mężczyzna ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Prokurator zobowiązał go także do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Nowe Miasto Lubawskie
Szpital w Nowym Mieście Lubawskim zawiesza działalność ważnego oddziału

Dramatyczna sytuacja Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Oddział chorób wewnętrznych nie przyjmuje już nowych pacjentów, a od 16 września do końca października ma całkowicie zawiesić...

Zamknij
RadioOlsztynTV