Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzeźby z fromborskiego skarbca będzie można zobaczyć także w Internecie

W Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny zakończyły się prace konserwatorskie i digitalizacyjne rzeźb ze skarbca katedralnego. Rzeźby pochodzą z terenu dawnych Prus Wschodnich i trafiły do skarbca w okresie przedwojennym lub tuż po wojnie.

Zapomniane przeleżały w magazynach do roku 2012. Wtedy trafiły do inwentaryzacji, a w 2016 roku do konserwacji. Kiedy i jak będę udostępnione zwiedzającym? – o tym Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny.

Rzeźby trafią na poddasze katedry we Fromborku. Tam będzie można tę wystawę obejrzeć w ramach projektu. Udało nam się poddać dygitalizacji 14 rzeźb. Efekty tej pracy można obejrzeć na stronie internetowej muzeum.frombork.pl i mam nadzieję, że ta galeria będzie początkiem galerii wirtualnych, które pokażą, co ciekawego znajduje się we Fromborku.

00:00 / 00:00

Digitalizacji zostały również poddane obiekty zabytkowe z terenu historycznej Warmii.

To pokazuje nam nie tylko obiekty, które znajdują się w tych wnętrzach, ale również ich rozmieszczenie. Będzie to nowoczesny sposób ich udokumentowania i archiwizowania zasobów. Czasem też w miejscach niezbyt dostępnych dla zwiedzających.

00:00 / 00:00

Prace digitalizacyjne są możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem digitalizacji rzeźb jest Muzeum im. Mikołaja Kopernika i CEiIK.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, digitalizacja, rzeźby, prace konserwatorskie, Bazylika Archikatedralna we Fromborku
Rusza remont zabytkowej lokomotywowni. Wszystkie zakamarki będą dostępne dla zwiedzających

Rozpoczął się remont zabytkowej lokomotywowni przy Muzeum Historycznym w Ełku. Zamknięte do tej pory pomieszczenie skrywa wiele niespodzianek. Jak powiedział Radiu Olsztyn dyrektor muzeum Rafał Żytyniec,...

Zamknij
RadioOlsztynTV