Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzecznik Praw Dziecka: poświęcajmy dzieciom więcej czasu, zwłaszcza w wakacje

O poświęcanie dzieciom więcej uwagi – zwłaszcza teraz, podczas wakacji, zaapelował do rodziców Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Podkreślił, że to rodzina przekazuje najważniejsze wartości.

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok przypomniał, że m.in. takie zalecenie znalazło się w Dekalogu Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu „Wychowanie trwa wiecznie”.

Teraz rośnie nam pierwsze pokolenie dzieci, które miało nieograniczony dostęp do świata cyfrowego. My starami się do tego świata dołączyć, do niego wejść. Ale te dzieci w świecie cyfrowym niekoniecznie mają autorytety Świat chwilowych, TikTok-owych obrazów nie jest światem pożądanym. Nie buduje relacji, nie przenosi wartości – te nasze, stałe, niezmienne. Dlatego czas i uwaga poświęcona dzieciom powinny powodować, że my – dorośli, my – rodzice, będziemy dawali dzieciom alternatywę poza czasem w cyfrowym świecie. To jest bardzo ważne.

Mikołaj Pawlak zachęca rodziców, by zainteresowali się tym dokumentem.

Dekalog Wychowania podpisali: Rzecznik Praw Dziecka, Minister Rodziny i Polityki Społecznej a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Autor: IAR / Radio Białystok
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w czas, rodzina, rodzice
Pomoc psychologiczna dla uchodźców. Czekają na ich telefon i mówią po ukraińsku

Dzieci, młodzież, a także rodzice z Ukrainy, w razie potrzeby, mogą porozmawiać z psychologiem. Jest możliwość bezpłatnych porad telefonicznych lub spotkania na czacie. Ze specjalistami biegle...

Zamknij
RadioOlsztynTV