Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyły szczepienia przeciwko grypie

Od dziś w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej oraz w wybranych aptekach można zaszczepić się przeciwko grypie.

Szczepionki są tylko na receptę – przypomina Magdalena Mil, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego NFZ.

Powinniśmy najpierw udać się do lekarza rodzinnego, żeby lekarz wypisał nam receptę na szczepionkę. Następnie możemy wrócić do naszej przychodni POZ, żeby się zaszczepić, bądź udać się do apteki lub innej placówki medycznej, która wykonuje te szczepienia bezpłatnie.

00:00 / 00:00

Szczepienia przeciwko grypie są bezpłatne – wyjaśnia rzeczniczka.

Szczepionki przeciwko grypie dostaną bezpłatnie kobiety w ciąży oraz seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Częściową refundacją szczepionki będą objęci pacjenci powyżej 65 lat, a także dzieci powyżej 6 miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz od 5 do 18 lat. Dla pozostałych pacjentów szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, a NFZ płaci za szczepienie.

00:00 / 00:00

NFZ zapewnia, że placówek, w których będzie można się zaszczepić przeciwko grypie, z dnia na dzień będzie przybywało, bo mają one czas do końca września, by zgłosić się do NFZ w sprawie wykonywania tych szczepień.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, szczepienie, senior
W Polsce wykonano ponad 56 mln szczepień przeciw COVID-19

Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 56 mln 99 tys. 935 szczepionek – poinformowano w niedzielę na stronach...

Zamknij
RadioOlsztynTV