Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła akcja „Stop Agresji Drogowej”. Policja wypowiedziała wojnę piratom

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uruchomili specjalny adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl

Chodzi o to, by świadkowie niebezpiecznych zachowań kierowców mogli przesyłać informacje i filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego. Jak podkreśla rzecznik warmińsko-mazurskiej policji młodszy aspirant Tomasz Markowski, specjalna skrzynka kontaktowa pomoże wyeliminować z dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii.

00:00 / 00:00

Każdy kierowca, który ma w swoim aucie „rejestrator jazdy” czy inne urządzenie, na którym uwiecznił niebezpieczne zachowanie pirata drogowego, może przekazać ten film policjantom. Funkcjonariusze drogówki przeanalizują nadesłane informacje, po czym będą dążyć do ustalenia sprawcy wykroczenia i wyciągnięcia konsekwencji karnych.

W 2019 roku policjanci z Warmii i Mazur otrzymali około 300 takich zgłoszeń. Dzięki nim prawie 200 piratów  poniosło konsekwencje. W większości przypadków sprawy zakończyły się ukaraniem mandatami, a w kilkunastu trafiły do sądów z wnioskami o ukaranie.

W zeszłym roku na Warmii i Mazurach doszło do 1218 wypadków, w których zginęły 103 osoby, a 1486 zostało rannych. Sprawcami tych tragedii byli przede wszystkim kierowcy, którzy rażąco łamali przepisy ruchu drogowego.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogówka, bezpieczeństwo, kierowca, droga, agresja, kierowcy
Nowa nawierzchnia, kanalizacja i krawężniki. W Gołdapi trwa remont ulicy Osiedle I

Trwa przebudowa ulicy Osiedle I w Gołdapi. Inwestycja jest w połowie finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty drogowe są prowadzone na odcinku pomiędzy drogą wojewódzką a...

Zamknij
RadioOlsztynTV