Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył Warmiński Jarmark Świąteczny

Fot. A. Podbielska

Po raz 8. olsztyńskie uliczki Starego Miasta wypełniły się kolorowymi straganami oraz świąteczną atmosferą. Wszystko za sprawą Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Spektakle teatralne, koncerty kolęd, występy artystyczne dzieci i młodzieży czy też wspólne czytanie „Opowieści wigilijnej”. To tylko niektóre z atrakcji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego, który rozpoczął się w czwartek (15 grudnia) i potrwa do niedzieli (18 grudnia). Wśród artystów zaprezentuje się m.in. zespół Kaczki z Nowej Paczki, teatr Szkot, chór Collegium Musicum, zespół Horpyna czy chór dziewczęcy Cantabille. Do stolicy Warmii przybył również prawdziwy Święty Mikołaj z Rovaniemi.

W programie jarmarku znalazły się także warsztaty artystyczne i kulinarne. W piątek oraz w sobotę (16-17 grudnia) każdy kto między 12:00 a 18:00 odwiedzi atrium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie mógł wspólnie z przedstawicielami Zespołu Placówek Edukacyjnych, wykonać autorską ozdobę choinkową lub osobistą bożonarodzeniową kartkę. Natomiast w sobotę (17grudnia) od 13:00 do 15:30 w Restauracji Staromiejskiej dzieci będą mogły upiec ciasteczka dla specjalnego gościa. Wypieków osobiście skosztuje Święty Mikołaj, który wybierze również najpiękniej udekorowane smakołyki.

Tradycyjnie nie zabraknie świątecznie przystrojonych straganów i wystawców ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi.

Posłuchaj relacji Agnieszki Podbielskiej

 

Fot. A. Podbielska

Fot. A. Podbielska

Fot. A. Podbielska

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, jarmark, Warmiński Jarmark Świąteczny
Przedszkolaki zrobiły ozdoby i przystroiły radiową choinkę

Dzieci z przedszkola Stokrotka w Olsztynie pomogły pracownikom Polskiego Radia OIsztyn ubrać choinkę. Świąteczne drzewko stanęło w holu rozgłośni. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że dobre...

Zamknij
RadioOlsztynTV