Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces o pobicie na tle rasistowskim

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. archiwum Radia Olsztyn

Z pobudek rasistowskich mieli wtargnąć do mieszkania i pobić trzech studentów z Arabii Saudyjskiej.

Przed olsztyńskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces mieszkańca Olsztyna i gminy Łukta, którzy wszczęli bójkę z Arabami. Do zdarzenia miało dojść w kwietniu 2012 roku, w mieszkaniu trójki Arabów przy ulicy ul. Grotha w Olsztynie.

Sądowi nie udało się ustalić aktualnego miejsca pobytu pokrzywdzonych, dlatego proces toczy się bez ich udziału – mówi prokurator Maciej Szepietowski z Prokuratury Rejonowej w Olsztynie. Saudyjczycy byli w tej sprawie przesłuchani i ich zeznania będą na rozprawie odczytane:

00:00 / 00:00

26-letni Paweł D. i 22-letni Mariusz P. zeznali przed sądem, że poszli do mieszkania arabskich studentów z prośbą o ściszenie muzyki. Obaj byli wtedy pijani, ale jak zapewniał Mariusz P. nie są rasistami i to nie oni wszczęli bójkę:

00:00 / 00:00

Zeznania Mariusza P. podtrzymuje jego obrońca adwokat Ewa Olechowska, która zapowiedziała, że będzie wnosiła o jego uniewinnienie:

00:00 / 00:00

Podczas bójki, jeden z Polaków został poważnie zraniony nożem, m.in. w szyję i plecy. Saudyjczyk, który zadał mu ciosy został uniewinniony przed sądem.

Oskarżonym Pawłowi D. i Mariuszowi P. grozi 5 lat więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 6 marca. (ami/bsc)

Więcej w sąd, proces, rasizm, Arabia Saudyjska
Wyrok WSA ws. wójta Iłowa w najbliższy wtorek

Po raz kolejny Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie przesunął termin ogłoszenia orzeczenia w sprawie wójta gminy Iłowo Osada. Samorządowiec, który ma na koncie wyrok za jazdę...

Zamknij
RadioOlsztynTV