Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces młodego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w Biskupcu

Fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces młodego mężczyzny oskarżonego m. in. o zabójstwo partnera swojej matki. Przemysława A. zatrzymano w policyjnym pościgu.

Mężczyzna jest oskarżony o popełnienie sześciu przestępstw, w tym zabójstwo w Biskupcu, w sierpniu ubiegłego roku. Oskarżony miał wtedy 21 lat. Zmarły, który od dłuższego czasu, był w związku z matką Przemysława A. zginął od ciosów nożem.

Według ustaleń śledczych, po zabójstwie młody mężczyzna zabrał kluczyki do busa zamordowanego mężczyzny, a następnie jeździł autem po Biskupcu i okolicy. Policjanci próbowali zatrzymać go na jednej z ulic miasta. Nie udało się to, pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przemysław A. chciał  przejechać funkcjonariusza i wielokrotnie spowodował zagrożenie dla zdrowia i życia ścigających go policjantów. Przemysław A. doprowadził do kilku kolizji, w tym z policyjnym radiowozem.

Brawurowa jazda 21-latka zakończyła się na drzewie przed Rzeckiem. Kierowca wysiadł z rozbitego auta i zaczął uciekać w stronę lasu. W końcu został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był pijany i odurzony.

Poza zarzutem zabójstwa prokurator oskarżył Przemysława A. także o przywłaszczenie pojazdu, nie zatrzymanie się na wezwanie policji, czynną napaść na policjanta, a także o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie substancji psychotropowych: tabletek ecstasy i amfetaminy.

Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

W takiej sytuacji sąd odczytał wyjaśnienia Przemysława A. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony wyjaśniał wówczas m. in., że niczego nie pamięta z dnia, w którym doszło do zabójstwa partnera jego matki

– przekazał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak.

W czwartek sąd przesłuchał także pięciu świadków, w tym dwie oskarżycielki posiłkowe. Proces będzie kontynuowany 14 czerwca. W tym terminie zaplanowano przesłuchania kolejnych świadków.

Przemysławowi A. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, zabójstwo, sprawa sądowa
„Pierwsi na miejscu zdarzenia, pierwsi w rankingach zaufania”. Święto strażaków z powiatu olsztyńskiego

Powiatowy Dzień Strażaka Powiat Olsztyńskiego zorganizowano w Biskupcu. Przybyli zarówno funkcjonariusze państwowej straży pożarnej, jak i ochotnicy z OSP. Widzę olbrzymi potencjał, jakim dysponuje zarówno państwowa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV