Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces małżeństwa, które znęcało się na zwierzętami hodowlanymi

Fot. P. Getka

Przed Sądem Rejonowym w Piszu rozpoczął się proces małżeństwa oskarżonego o znęcanie się nad stadem krów.

– Ewa i Wojciech P. prowadzili gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka – mówi sędzia Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, oboje oskarżeni w okresie od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem. Traktowali zwierzęta w niehumanitarny sposób, nie zapewniając im opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej. Utrzymywali je bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiający im odpoczynek. Następstwem szeregu zaniedbań ze strony oskarżonych była śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt.

00:00 / 00:00

Jak dodał sędzia Barczak – doprowadziło to do śmierci co najmniej 46 zwierząt. Podczas pierwszego dnia procesu oskarżeni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Dalszy ciąg procesu zaplanowano na luty przyszłego roku.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Pisz, proces, sąd okręgowy, sąd rejonowy, znęcanie się nad zwierzętami
Lepsza woda w kilku miejscowościach gminy Pisz

Mieszkańcy kliku miejscowości w gminie Pisz będą mieli lepszą wodę. Stacja uzdatniania w Karpie zostanie zmodernizowana. Stacja zaopatruje w wodę trzy miejscowości: Hejdyk, Ciesinę i Karpę....

Zamknij
RadioOlsztynTV