Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył internetowy nabór wniosków do programu „Dobry start”. Wyprawka szkolna trafia do 4,5 miliona dzieci

Fot. I. Malewska

Rozpoczął się nabór wniosków do programu Dobry start, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną.

Rodzice i opiekunowie mogą je składać od wczoraj drogą internetową – przypomina wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha.

Można to zrobić przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia, a także Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wnioski drogą papierową będzie można składać od sierpnia.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Od 2019 roku świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i przebywające w pieczy zastępczej.

Wiceminister Socha wyjaśniła, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Wsparcie z programu „Dobry Start” trafia do 4,5 miliona dzieci i młodzieży. Od początku programu na jego realizację rząd przeznaczył z budżetu państwa ponad 4 miliardy złotych.

Fot. Fotolia.com

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczeń, nauka, edukacja, wyprawka szkolna
Zakończenie roku szkolnego w dobie pandemii. W Elblągu nie będzie miejskich uroczystości

Prawie 15 tysięcy uczniów elbląskich szkół zaczyna dziś wakacje. Po raz pierwszy nie będzie miejskiej uroczystości pożegnania szkoły. Tradycję tę przerwała pandemia COVID-19. Dzieci i młodzież...

Zamknij
RadioOlsztynTV