Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza największa impreza triathlonowa na WiM

Elemental Triathlon Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

To będzie największa pod względem frekwencji zawodników impreza w Olsztynie. Triathlonowa impreza Elemental Tri Series po raz kolejny zawita do stolicy Warmii i Mazur.

Na starcie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel stanie 950 zawodników z całej Polski. Między innymi Mateusz Kaźmierczak – triathlonowy reprezentant Polski, który walczy o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

To będzie dla mnie fajna zabawa i sprawdzenie swoich umiejętności w tym cyklu treningowym. Bardzo się cieszę, że będę mógł wystartować z triathlonistami, dla których będzie to pierwszy start w tym roku, bo oni z kolei będą wiedzieć jak przepracowali okres przygotowawczy – powiedział Kaźmierczak.

Organizatorzy imprezy nie ukrywają, że lokalizacja jutrzejszych wyścigów jest wyjątkowa. Jest to malownicze miejsce, na które czekaliśmy z niecierpliwością. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrobić trasę wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Chcemy zawodnikom pokazać uroki tego miejsca – zaznacza Marcin Florek – organizator Elemental Tri Series.

Start jutrzejszych zawodów z cyklu Elemental Tri Series o godz. 10 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Triathlon
Mimo wsparcia klubom sportowym brakuje pieniędzy

Miasto ratuje Stomil Olsztyn, ale klubów sportowych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej jest znacznie więcej. W tym roku budżet Olsztyna dofinansuje 70 klubów sportowych, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV