Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza nabór wniosków do programu „Dobry Start”. Od tego roku ważna zmiana

Fot. fotolia

Od 1 lipca można składać wnioski o dofinansowanie z programu „Dobry Start”. Dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Można to zrobić za pomocą platformy usług elektronicznych, bankowości elektronicznej oraz portalu empatia. Pracownicy ZUS będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE oraz poprawnym wypełnieniu wniosku

– mówi rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS Anna Ilukiewicz.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku w wysokości 300 złotych na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Poczta Polska oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali specjalne listy intencyjne – dodaje Anna Ilukiewicz:

W wybranych placówkach poczty lub KRUS-u będzie możliwe uzyskanie pomocy w złożeniu wniosku o tzw. świadczenie 300+. Zainteresowanym osobom pomagać będą pracownicy. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku. Jeśli będziemy składać wnioski za pośrednictwem portalu PUE ZUS, musimy mieć profil na tym portalu.

Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln polskich dzieci.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szkoła, wniosek, KRUS, Poczta Polska, ZUS, wnioski, wsparcie, program rządowy
Szykują się zmiany w funkcjonowaniu urzędów pracy. Na czym będą polegać?

Spotkania na temat przygotowywanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zmian w organizacji służb zatrudnienia odbyło się w województwie warmińsko-mazurskim. Płacenie składek zdrowotnych Urzędy pracy miałyby...

Zamknij
RadioOlsztynTV