Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza kolejna edycja programu „Dobry Start”. Wnioski można składać od 1 lipca

Fot. fotolia

Program „Dobry start” na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego, to ważne wsparcie dla polskich rodzin – oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.

Przez dwa lata działania rządowego programu Dobry Start, tylko w Warmińsko-Mazurskiem pomoc – przed rozpoczęciem roku szkolnego – trafiła do ponad 167 tysięcy uczniów. Chodzi o jednorazową zapomogę przeznaczoną na doposażenie szkolnego plecaka.

Wniosek o świadczenie można składać od 1 lipca online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Wiceminister rodziny Barbara Socha akcentowała podczas wtorkowej konferencji w siedzibie resortu, że wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesne wypłaty.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autorki: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Klaudia Torchała (PAP)/K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wniosek, rok szkolny, Dobry Start, 300 plus
Od 1 lipca rodzice po raz kolejny mogą wnioskować o 300 zł dla ucznia

Od 1 lipca rodzice po raz kolejny będą mogli składać wnioski online o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka – powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV