Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbudują obwodnicę za 430 milionów złotych

Fot. Kinga Grabowska

Od września będą przyjmowane oferty wykonawców zainteresowanych budową obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapadły ostateczne decyzje dotyczące wybudowania 18-kilometrowego odcinka w ciągu krajowej 15 z Olsztyna do Torunia. – Wstępnie oszacowano, że budowa obwodnicy będzie kosztowała około 430 milionów złotych, co spowodowane jest trudnym terenem, na którym ma powstać nowa droga. – wyjaśnia wiceminister Jerzy Szmit.

00:00 / 00:00

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Mirosław Nicewicz liczy na to, że oferenci znajdą sposób na obniżenie kosztów budowy. – Wykonawcy będą mieli dość dużą swobodę w proponowaniu swoich rozwiązań, które – mamy nadzieję – spowodują w miarę możliwości obniżenie wartości tej inwestycji. – tłumaczy Nicewicz.

Już wiadomo, że obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego będzie miała cztery skrzyżowania i nową infrastrukturę dróg lokalnych. Mają tam być dwa pasy w jedną i jeden w przeciwną. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

(kgrab/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, budowa, Jerzy Szmit, Nowe Miasto Lubawskie
Autostrada
Są plany rozbudowy wschodnich dróg województwa

Polska północno-wschodnia będzie lepiej skomunikowana z resztą kraju, a Ełk stanie się ważnym punktem na mapie komunikacyjnej. Tak mówił wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit na konferencji prasowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV