Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza akcja #mojaflaga. „Pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć”

Fot. K. Ośko

Biuro Programu „Niepodległa” ponownie zaprasza do akcji #mojaflaga z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie lub w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych – mówi rzecznik Biura Programu „Niepodległa” Kamil Wnuk.

00:00 / 00:00

Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem Wszystko będzie dobrze

– dodał dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski.

Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. W akcji dotychczas brali udział między innymi Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci, między innymi Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski i Marcin Lewandowski.

W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa czy profil Łączy Nas Piłka. Do inicjatywy dołączyły również kluby sportowe, jak Skra PGW, Onico Warszawa i Legia.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja – w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia wszystkich ważnych rocznic.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w flaga, Kamil Wnuk
Giżycko ma nowy herb i flagę. Poprzednie były niezgodne z zasadami heraldyki i weksykologii

Dotychczasowy herb i flaga, choć zawarte w statucie miasta, były niezgodne z zasadami heraldyki i weksykologii w zakresie wzorów plastycznych. Nauka o flagach zwana weksylologią powstała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV