Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rugby kobiet w Gietrzwałdzie

Gietrzwałd będzie areną zmagań kobiet grających w rugby.

Miasto zapowiedziało, że 25 czerwca do Gietrzwałdu przyjadą zawodniczki czołowych klubów tej dyscypliny sportu. Imprezę ma otworzyć prezes Polskiego Związku Rugby Serge Bosca. Zawody odbędą się za sprawą byłych zawodników rugby, którzy dziś trenują młodych adeptów. Są to Leszek Bors, Grzegorz Marszałek i Karol Lewkowicz. Wszyscy oni w latach 80. grali w klubie rugby Budowlani Olsztyn. Każdy z nich ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia, np. Leszek Bors, był reprezentantem Polski w rugby a Grzegorz Marszałek razem z drużyną zdobył w 1984 roku tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.

We wrześniu ubiegłego roku, na stadionie leśnym w Gietrzwałdzie odbył się jeden z turniejów Mistrzostw Polski w Rugby. Wówczas zawodniczki z Warmii zajęły wysokie 6 miejsce na 12 drużyn z całej Polski. Tym razem, także na swoim terenie, chcą walczyć o Puchar Polski i to z czołowymi drużynami m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi i Gdańska.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd
fot. Agnieszka Podbielska
Jak trwoga to do… Gietrzwałdu

Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie przeszli Szlakiem św. Jakuba do Gietrzwałdu. Organizatorem pielgrzymki jest nauczyciel religii i wikariusz w kościele św. Jakuba - Józef...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV