Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

D. Rudnik: Skąd wzięły się pieniądze na konferencję nauczycielską w najdroższym hotelu w regionie? Ewa Kaliszuk odpowiada

Konferencja PiS. Fot. K. Grabowska

Dwudniowa konferencja szkoleniowa dyrektorów olsztyńskich jednostek oświatowych w hotelu w Lidzbarku Warmińskim punktem zapalnym w przedwyborczej kampanii.

Dariusz Rudnik – radny wojewódzki i kandydat do sejmu z list PiS – zarzuca prezydentowi Olsztyna wspieranie Platformy Obywatelskiej. Odniósł się tym samym do wrześniowej konferencji w olsztyńskim ratuszu, podczas której prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz winą za brak środków na naukę lekcji pływania w szkołach podstawowych obarczył rząd.

Dariusz Rudnik za pośrednictwem mediów pytał prezydenta Grzymowicza, skąd w sytuacji, gdy w samorządzie nie ma pieniędzy na edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci, są środki na organizację szkolenia w najdroższym hotelu w naszym regionie?

00:00 / 00:00

Sprawę w imieniu Piotra Grzymowicza skomentowała jego zastępca Ewa Kaliszuk, która tłumaczy, że środki na zajęcia dla uczniów i organizację szkoleń pochodzą z różnych źródeł. Kaliszuk przypomina, że zgodnie z reformą rządu doskonalenie zawodowe nauczycieli jest obowiązkowe. To samo dotyczy dyrektorów. Przeznaczone na ten cel środki można wydać tylko na szkolenia i tak się stało. Szkolenie zorganizowano w Lidzbarku, żeby – jak dodała wiceprezydent Ewa Kaliszuk – zapewnić dyrektorom możliwość dodatkowych merytorycznych spotkań po zorganizowanych wykładach.

00:00 / 00:00

Olsztyński samorząd w tym roku na szkolenia nauczycieli miał ponad milion złotych. W konferencji w Lidzbarku Warmińskim wzięło udział 70 dyrektorów jednostek oświatowych.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, nauczyciele, Dariusz Rudnik, kampania wyborcza
Kontrowersje wokół ceny pewnego leku i obniżka podatku PIT. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Marka Lewińskiego byli Janusz Cichoń - ubiegający się o reelekcję poseł Platformy Obywatelskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV