Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruch to Zdrowie – 21.11.2020

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

W audycji „Ruch to zdrowie” rozmawialiśmy o podnoszeniu ciężarów, rajdach turystycznych i szachach.

Ma 71 lat i od kilku lat jest szkoleniowcem ciężarowców Siły Bartoszyce – Zdzisław Hryniewicki, były prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Podnoszenia Ciężarów obchodzi jubileusz 50-lecia pracy trenerskiej.

00:00 / 00:00

Podnoszenie ciężarów, to dyscyplina, która dała początek wszystkim dyscyplinom wysiłkowym odbywającym się na siłowni. Właśnie z tej dyscypliny sportowej kulturyści, osoby uprawiające fitness czy dbające o własną sylwetkę zapożyczyły ćwiczenia. O zawodach, które odbyły się w Olsztynie mówił Marek Nachtygal, trener sekcji podnoszenia ciężarów Towarzystwa Sportowego „Nida”.

00:00 / 00:00

W Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w podnoszeniu ciężarów udział biorą także zawodnicy z Elbląga. Jak wypadają na zawodach mówił Grzegorz Rajkowski, trener LUKS Meyer Elbląg.

00:00 / 00:00

Ruch to nie tylko piłka nożna czy podnoszenie ciężarów. Aktywność to także piesze rajdy turystyczne, o których opowiadała Janina Mickiewicz, członek Ludowego Klubu Turystycznego z Mrągowa.

00:00 / 00:00

To, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie – wiadomo nie od dziś. Zdrowe ciało to nie tylko sprawność fizyczna, ale i umysłowa. Jak ćwiczyć mózg? O tym mówił Mirosław Orłowski – MLKS „Ostródzianka”- Ostróda, zawodnik i sędzia szachowy, trener młodych szachistów.

Niektórzy uważają, że szachy to nudna dyscypliną sportowa. Czy to prawda? Opowiada Paweł Orłowski, szachista z LZS CKTiS Biskupiec, na co dzień funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Biskupcu.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szachy, podnoszenie ciężarów
13-letni rumuński szachista oszukiwał w meczu juniorów z Polską

13-letni rumuński szachista Robert Creanga został zdyskwalifikowany za doping elektroniczny w czasie meczu juniorów Polska - Rumunia w Internecie. Wynik rozegranego dziś spotkania został zweryfikowany z...

Zamknij
RadioOlsztynTV