Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruch Narodowy wzywa posłankę Falej do przeprosin

Posłanka Lewicy Monika Falej. Fot. M.Stankiewicz

Działacze Ruchu Narodowego wezwali posłankę Monikę Falej z Lewicy do usunięcia z mediów społecznościowych wpisów dotyczących jednego z członków ruchu.

Chodzi o Łukasza Tulwińskiego, którego posłanka Falej oskarżyła w Internecie o ataki na nią i działaczki Strajku Kobiet. Do zdarzenia miało dojść w październiku ubiegłego roku pod jednym z kościołów w Iławie. To nieprawda – powiedział Radiu Olsztyn Łukasz Tulwiński i dodał, że w sprawie rzekomego ataku prowadzone było postępowanie policyjne, które nie potwierdziło informacji posłanki.

Poseł to osoba wyższego zaufania i jako taka powinna zważać na słowa, jakie wypowiada. Przecież mamy prawo domniemanej niewinności i, jeżeli sąd czy policja nie udowodnią czynu zabronionego, osoba jest niewinna. Uważam, że działania pani poseł Falej były typowo polityczne, mające na celu zdyskredytować

– mówi Łukasz Tulwiński.

00:00 / 00:00

Działacze Ruchu Narodowego domagają się wycofania z Internetu nieprawdziwych informacji. Domagają się od posłanki Moniki Falej przeprosin i stosownego oświadczenia. Podkreślają również, że jeśli ich warunki nie zostaną spełnione, skierują sprawę do sądu.

Próbowaliśmy skontaktować się z posłanką – nie odbierała naszych telefonów.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, spór
Światowid na Szlaku – propozycja turystyczna w czasach pandemii

Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby znaleźć coś ciekawego - przekonuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Jego ekipa filmowa odwiedza najciekawsze miejsca na...

Zamknij
RadioOlsztynTV