Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczynamy „Lato z pupilem”!

Fot. Przemysław Getka

Rozpoczynamy wakacyjną akcję Polskiego Radia Olsztyn „Lato z Pupilem”. W ubiegłym roku wspólnie odnieśliśmy duży sukces. Zebraliśmy ponad dwie tony karmy. Zaczynamy od poniedziałkowych audycji „Cztery Łapy”.

Będziemy w nich zwracać uwagę na problemy zwierząt w schroniskach i podpowiemy, jak im pomóc. Udowodnimy też, że wakacje najlepiej spędzić ze swoim czworonogiem. Przy okazji akcji „Lato z Pupilem” zaplanowaliśmy także zbiórki karmy, zabawek i innych potrzebnych rzeczy dla naszych przyjaciół. Spotkacie nas 12 i 19 lipca przed olsztyńskim hipermarketem Auchan.

Dary trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Przygarnij psiaka lub (i) kociaka z Biskupca oraz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem koło Morąga. Na słuchaczy, którzy wesprą naszą akcję czekają upominki od Radia Olsztyn. Zapraszamy do posłuchania audycji, aby dowiedzieć się na czym polega działalność zarówno stowarzyszenia jak i schroniska.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Sahara i Monti

Psiaki zostały znalezione skrajnie wychudzone i zaniedbane. Trafiły do przytuliska i pod opiekę Stowarzyszenia Przygarnij Psiaka lub i Kociaka w Biskupcu. Od tego czasu przeszły metamorfozę. Zaufały i ponownie zaczęły cieszyć się życiem, pokochały człowieka. Monti to wulkan energii. Jest bardzo żywiołowym psem. Uwielbia chodzić na długie spacery i cieszyć się świeżym powietrzem, tak samo jak jego siostra Sahara, która jest wyjątkowo inteligentną sunią. Oba psiaki łączy wyjątkowa więź. Są wręcz nierozłączne. Cudownie byłoby gdyby zostały adoptowane razem. Psiaki niekoniecznie akceptują inne towarzystwo, swoje w zupełności im wystarcza. Są to psy, które najlepiej czują się na świeżym powietrzu, potrzebują miejsca i wolności. Najlepiej sprawdzi się dla nich dom z dużym ogrodem, gdzie będą mogły swobodnie się bawić i biegać.

Kojot

Kojot to cudowny, spokojny psiak mieszkający w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem pod Morągiem. Uwielbia kontakt z człowiekiem, ale nie narzuca się. W schronisku spędził już 7 lat, a ma 12. Jako staruszek, źle znosi pobyt w schronisku, jest coraz słabszy.

Szogun

Szogun to pies, który także mieszka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem pod Morągiem. Może nie jest najstarszym psiakiem w schronisku, ale z dnia na dzień psiak gaśnie. Potrzebuję więcej kontaktu z człowiekiem. To ogromna przylepa. Jest bardzo duży, ale charakter ma bardzo łagodny i spokojny. Ma ok 4 lata i od roku jest w schronisku. Trafił tu po wypadku.

Sahara i Monti. Fot. Przemysław Getka

 

Kojot

Szogun

Więcej w lato z pupilem
Finał akcji „Lato z pupilem”. Zebraliśmy dwie tony karmy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dwie tony karmy dla psów i kotów zebraliśmy podczas akcji "Lato z pupilem". Akcję hojnie wsparli nasi słuchacze, którzy okazali wielkie serca. Karmę zbieraliśmy pod olsztyńskimi...

Zamknij
RadioOlsztynTV