Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęły się Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Już po raz 18. na Warmii i Mazurach zainaugurowano Dni Rodziny

Rodzina – tu wszystko się zaczyna – pod takim hasłem w Olsztynie zainaugurowano Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.

Jest to już 18. edycja akcji, podczas której, przez najbliższy miesiąc, w całym regionie odbywają się festyny, wystawy i wykłady. Wszystko po to, by przypomnieć jak ważna jest w życiu człowieka rodzina.

Pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa i chęć zakładania wielodzietnych rodzin ma mieć m.in. rządowy program Rodzina 500 plus. Jak poinformował wojewoda Artur Chojecki do tej pory w regionie wypłacono 58 tysięcy świadczeń na ponad 29 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Izy Malewskiej

00:00 / 00:00

Podczas inaugurującego Dni Rodziny spotkania ksiądz Michał Tunkiewicz podkreślił, że w dzisiejszych czasach dzieci spragnione są wspólnie spędzonych z rodzicami chwil. Natomiast Zdaniem Wiesławy Przybysz, dyrektorki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie, to właśnie rodzina musi być środowiskiem, które będzie wspierać i umożliwiać młodym ludziom budowanie własnej tożsamości.


Na Warmii i Mazurach, każdego roku, podczas Dni Rodziny odbywa się średnio około tysiąca różnego typu imprez.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, rodzina, rodzice
Przedszkolaki uczciły Dzień Flagi i Konstytucję 3 maja

Około 200 przedszkolaków przemaszerowało ulicami Elbląga z okazji zbliżającego się Dnia Flagi. Biało-czerwony marsz przedszkolaków, po raz trzeci, zorganizowało Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej. Przyłączyły...

Zamknij
RadioOlsztynTV