Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęła się budowa ronda na DK51. Kierowcy stanęli w korkach

Fot. Ł. Kozłowski

W czwartek rozpoczął się kolejny etap prac na przebudowywanym na rondo skrzyżowaniu DK51 koło Dywit z ul. Wadąską i drogą do Osiedla Sterowców. Ruch samochodów odbywa się wahadłowo. To spowodowało, że od rana na remontowanym odcinku utworzyły się duże korki.

W ciągu dnia ruchem kierują sygnaliści, wieczorem i w godzinach nocnych uruchomiona ma zostać sygnalizacja świetlna. Dojazd do Kieźlin i cmentarza komunalnego będzie możliwy tylko od miejscowości Wadąg. Z kolei połączenie DK51 z Osiedlem Sterowców na czas robót przeniesione zostało w kierunku Dywit.

Korki zaczęły się tworzyć niemal od razu, część kierowców nie wiedziała, którędy jechać.

00:00 / 00:00

Choć sygnaliści starają się jak mogą, żeby z wyczuciem puszczać ruch w obu kierunkach, to po godz. 10:00 korki od Osiedla Sterowców sięgały GOK Dywity i UG Dywity, a z drugiej strony auta stały już mniej więcej w połowie odcinka leśnego z Olsztyna do Dywit. Co będzie się tu działo w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego?!

– czytamy na stronie Gminy Dywity.

Jak poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki, zmiany na tym odcinku DK51 obowiązywać będą przez najbliższe 3-4 miesiące. – Trzeba też uważać na znaki, bo ruch prowadzony jest inaczej niż zwykle – podkreśla Karol Głębocki.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że również autobusy jeżdżą innymi trasami. Uważnie śledzić rozkład jazdy powinni pasażerowie korzystający z linii numer: 108, 110, 112, 117 oraz 126. Zmodyfikowany będzie przebieg tras, należy także spodziewać się innych godzin odjazdów autobusów. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Fot. GDDKiA Olsztyn

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Fot. Ł. Kozłowski

Fot. Ł. Kozłowski

Fot. Ł. Kozłowski

Redakcja: A. Niebojewska/A. Skrago/M. Rutynowski

Zmiana organizacji ruchu w Dywitach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Więcej w Dywity, korki, rondo, DK51
Zmiana organizacji ruchu w Dywitach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Trwa budowa ronda na DK51 w Dywitach. W czwartek (21 kwietnia) zmieni się tam organizacja ruchu. Samochody będą jechać wahadłowo, drogą objazdową. - Tak będzie przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV