Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęła się 9. edycja festiwalu „Kalinowe Mosty”. Uczestniczą w nim dziennikarze z Polski i Ukrainy

Fot. Dmytro Slivinski

„Kalinowe Mosty” to festiwal programów telewizyjnych i radiowych, w którym uczestniczą dziennikarze z Polski i Ukrainy. – Chcemy przyjrzeć się, jak żyje Polska w Unii Europejskiej – mówi współorganizator festiwalu Petro Midrigan z Równego.

Mamy dużo spotkań i wyjazdów w regionie. Chcemy, aby dziennikarze opowiadali, czym żyje dziś Polska

-dodał Petro Midrigan.

Przewodniczący olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców, wieloletni dziennikarz Radia Olsztyn, Stefan Migus, podkreślał, że festiwal służy wzajemnemu poznawaniu się Polaków i Ukraińców:

Chcemy, mimo konfliktowej przeszłości wspólnie układać sobie życie.

Otwarcie 9. edycji festiwalu „Kalinowe Mosty” odbyło się w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. W programie festiwalu jest m.in. zwiedzanie portu lotniczego w Szymanach, wizyta u prezydenta Olsztyna oraz spotkanie w siedzibie Radia Olsztyn i TVP Olsztyn.

Festiwalowi towarzyszy też konkurs, w którym startuje 29 programów telewizyjnych i 12 radiowych. Wśród jurorów jest dziennikarz Radia Olsztyn Mariusz Borsiak. Festiwal „Kalinowe Mosty” potrwa do czwartku, 7 czerwca.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: S. Petrychenko
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w festiwal, Stefan Migus, dziennikarze, Kalinowe Mosty
Festiwal Muzyki Chóralnej w Barczewie

 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego odbywa się po raz 17. To najważniejsza impreza śpiewacza w naszym regionie i jedna z najważniejszych w Polsce. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV