Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego


„Wieża”– to hasło ogólnopolskiego konkursu literackiego, w którym można wygrać 5 tysięcy złotych. Konkurs organizowany jest w ramach festiwalu literackiego w Kielcach pn. „Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”.

Konkurs ma charakter otwarty, a przyświecające mu hasło przewodnie: „Wieża”, może być rozumiane dosłownie lub metaforycznie. Na konkurs należy przesłać jedno opowiadanie o objętości do 7 stron wydruku komputerowego. Regulamin dostępny jest na stronie: http://ompio.pl. Prace należy przesyłać mailem do 5 sierpnia 2021 r. na adres: sekretariat@zamkowa3.pl

Organizatorem konkurs są kieleckie instytucje: Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Nagroda dla zwycięzcy – 5000 zł ufundowana została przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas festiwalu pn. „Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”, który odbędzie się w Kielcach w dniach 3-5 września b.r. zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń: spotkania z pisarzami, warsztaty literackie i wystawy. Do udziału w dyskusjach zaproszeni zostali najwybitniejsi znawcy twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz artyści zajmujący się jego prozą. Impreza ma na celu rozbudzenie potrzeby czytania i promocję wartościowej literatury poprzez osadzenie jej wśród wyzwań cywilizacyjnych społeczeństwa XXI w. To także sposób na upamiętnienie pochodzącego z Kielc pisarza i wartości humanistycznych, którym był wierny.

.
Redakcja: K. Ośko za R. Morąg

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Popegeerowskie gminy planują inwestycje. Do powiatu braniewskiego trafił ponad milion złotych

1 milion 100 tys. złotych trafiło do gmin z powiatu braniewskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To pieniądze przeznaczone na inwestycje w miejscowościach, gdzie kiedyś działały...

Zamknij
RadioOlsztynTV