Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozdzielono pieniądze z programu Maluch Plus. Na Warmię i Mazury trafi prawie 8 milionów złotych

Fot. fotolia

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało pieniądze z resortu rodziny i polityki społecznej w programie Maluch Plus.

Z całej puli do regionu trafi w tym roku prawie 8 milionów złotych – mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

W regionie planowane jest utworzenie 380 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Łączna kwota dofinasowania na utworzenie nowych miejsc, wyniosła prawie 6 milionów złotych w tym dla:

  • jednostek samorządu terytorialnego – 4 miliony 888 tysięcy złotych. Dzięki dofinansowaniu 5 gmin planuje utworzyć 8 instytucji opieki. Powstanie 254 miejsc dla maluchów
  • podmiotów niepublicznych – 1 milion 35 tysięcy złotych. Dzięki dofinansowaniu 8 podmiotów planuje utworzyć 10 instytucji opieki. Dzięki temu powstanie 126 miejsc.

Podmiot, którego oferta jest na liście zakwalifikowanych do dofinansowania, musi do najbliższego wtorku, 26 stycznia, dostarczyć stosowne dokumenty. Są one do pobrania na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego 54 podmioty zabiegają o dofinansowanie 2 tysięcy 224 miejsc w 91 instytucjach opieki nad maluchami do 3 lat.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało dofinansowanie w wysokości ponad 2 milionów z tego dla:

  • jednostek samorządu terytorialnego – w kwocie 887 tysięcy złotych. Z dofinansowania skorzysta ponad 1014 dzieci w 47 instytucjach prowadzonych przez 24 gminy
  • podmiotów niepublicznych – w kwocie ponad 1 milion 118 tysięcy złotych. Dofinansowanie obejmie 1210 dzieci w 62 instytucjach prowadzonych przez 41 podmiotów prywatnych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za P.Karpiszen/UW

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dzieci, maluchy
Jerzy Szmit: Pokazaliśmy, że można inwestować na Warmii i Mazurach. J. Protas: Dostaliśmy mniej pieniędzy niż inne regiony w Polsce

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn byli Jerzy Szmit (Prawo i Sprawiedliwość) i Jacek Protas (Platforma Obywatelska). Czy działacze PiS-u szczepią się przeciwko Covid-19...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV