Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbierz policyjną choinkę!

Choinka to nieodłączny element nadchodzących świąt. Jedna z nich stanęła właśnie przed komendą w Olsztynie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mieszkańcy powinni ją… rozebrać jeszcze przed świętami. Proszą o to policjanci. Dlaczego?

Na drzewku przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zawisło wiele odblasków. Każdy pieszy może do niej podejść, wybrać sobie wiszący na niej element i zabrać go ze sobą. Pod warunkiem, że zobowiąże się do noszenia go lub przekaże w tym celu innej osobie. – Zależy nam, by choinka została rozebrana z odblasków jeszcze przed świętami, by w ich trakcie nie doszło do wypadków z udziałem pieszych – podkreśla mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek nosić elementy odblaskowe w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu. Posiadanie odblasków zwiększa widoczność na drodze do około 150 metrów. Kierowca ma więc więcej czasu na odpowiednią reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Warto nosić odblaski także w mieście. Jesteśmy wtedy lepiej widoczni m.in. podczas przechodzenia przez przejście.

 

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, KWP, choinka
Wypadł z 11. piętra, zginął na miejscu

Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 15-latka, który zginął tragicznie w Olsztynie. Wczoraj wieczorem (18.12) nastolatek wypadł z 11 piętra bloku przy ulicy Dworcowej. Zginął...

Zamknij
RadioOlsztynTV